Administrație
Reparaţii de urgență pe DN1A Brașov-Ploiești după ce râul Tărlung a rupt o parte din terasamentul şoselei

Încep reparaţii în regim de urgenţă în zona Babarunca pe DN1A Ploieşti-Cheia-Braşov, variant de circulație pentru camioanele şi, totodată, rută ocolitoare pentru evitarea aglomeraţiei de pe DN1 Valea Prahovei.
În judeţul Braşov, pe DN1A la Babarunca, la km 168, carosabilul s-a rupt pe o lungime de 30-40 m în zona de munte, după ce apele râului Tărlung s-au revărsat.
Circulaţia se desfăşoară dirijat, este in mod curent semaforizată, iar lucrările de reparaţii vor dura câteva săptămâni. DN1A Ploieşti-Cheia-Săcele este foarte aglomerat, după ce pe DN1 podul de la Azuga a intrat în reparaţii capitale şi a fost interzisă circulaţia camioanelor, inclusiv pe timpul nopţii.
-
Evenimentacum 2 zile
VIDEO / 224.000 de curcani vor fi sacrificați din cauza celor 3 focare de gripă aviară care au fost confirmate la Codlea. Unii localnici cred că virusul nu este real
-
Sportacum 2 zile
Rezultat istoric pentru CSU Braşov. Patinatoarea Julia Sauter, locul 10 la Campionatul European de patinaj artistic
-
Evenimentacum 8 ore
Corupţie în Poliţia Braşov. Percheziţi la 6 oameni ai legii şi două sedii de Poliţie
-
Administrațieacum 2 zile
Lucrările la Sala Polivalentă din Braşov continuă. Au fost turnaţi 600 de piloți forați din cei 1.800 pe care îi va avea construcţia
-
Evenimentacum 2 zile
Al doilea focar secundar de gripă aviară, confirmat la Peneş Curcanul, în Codlea. Ferma are peste 113.000 de curcani
-
Socialacum 2 zile
Fă-ți temele înainte de a alege medicul stomatolog – de ce trebuie să ții cont
-
Evenimentacum 2 zile
Trei hoţi de catalizatoare şi carburant, prinşi în flagrant de poliţiştii braşoveni
-
Economicacum 2 zile
Cinci trenuri ale braşovenilor de la Regiotrans au fost vândute la prețul de un leu și jumătate pe kilogram, pentru fier vechi