Connect with us
Publicitate

Social

Profesorii au respins oferta Guvernului. Sindicalist: „Greva continuă! Este o ofertă jignitoare”

Publicat

pe

Greva din Educație continuă, după ce profesorii au respins oferta Guvernului care prevederea acordarea unor carduri de 2.500 de lei, în două tranșe. „Este o ofertă jignitoare”, susțin sindicaliștii.

Publicitate

„Guvernul trebuie să răspundă în fața părinților și elevilor pentru ce urmează”, a declarat joi un lider sindical, la protestul sindicaliștilor din învățământ din Piața Victoriei.

Sindicaliștii spun că oferta Guvernului a fost respinsă și că aceasta este considerată „jignitoare” de profesori.

„Colegii au transmis foarte ferm că atâta timp cât nu va exista o soluție corectă și decentă nu vor renunța la această formă de protest. În acest moment, pe baza actualelor propuneri venite din partea executivului, greva continuă”, a spus un alt lider sindical.

Publicitate

Mii de sindicaliști din învățământ protestează joi în Piața Victoriei. Sindicaliștii sunt joi în a patra zi de grevă generală

Urmăriți Brasov.net și pe Google News
Publicitate
Publicitate
Spune-ți părerea

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate

De Interes