Connect with us
Publicitate

Cultural

Managerul Filarmonicii Braşov şi-a dat demisia

Publicat

pe

Ieri, Anton Niculescu, a decis să se retragă din funcţia de manager al Filarmonicii Braşov. Primarul George Scripcaru va numi un manager interimar, urmând să aibă loc un concurs pentru ocuparea postului rămas vacant.

Publicitate

,,Astăzi (n.r. ieri), domnul Anton Niculescu, managerul Filarmonicii Braşov, și-a înaintat demisia din această funcție. Am avut o discuție cu domnia sa pe această temă, mi-a motivat ca din cauza unor motive personale nu mai poate îndeplini această funcție, astfel încât nu pot decât să iau act de ea.

Îi mulțumesc pentru întreaga activitate și îi urez succes, în continuare, în activitatea sa de muzician. În următoarele zile voi numi o persoană care să îndeplinească această funcție până la finalizarea concursului pentru funcția de manager”, a declarat George Scripcaru, primarul municipiului Brasov.

foto: brasovmetropolitan.ro

Publicitate
Urmăriți Brasov.net și pe Google News
Publicitate
Publicitate
Spune-ți părerea

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate

De Interes