Connect with us
Publicitate

Economic

CFR SA vrea să modernizeze calea ferată dintre Predeal şi Bucureşti

Publicat

pe

Regionala București a Companiei Naționale de Căi Ferate CFR SA vrea să înceapă lucrări de întreținere și reparații pe M300 și M800 și a lansat două licitații în acest sens.

Publicitate

În sistemul electronic de achiziții publice a fost postat miercuri dimineață anunțul de licitație ce are ca obiect ”Întreținere și reparație Coridor IV Paneuropean, tronson București – Câmpina – Predeal (preț inclus materiale, manoperă) fără utilaje grele de cale”.

Lucrări de întreținere și reparații pe M300, împărțite în două loturi

Valoarea totală estimată a contractului este de 1.680.672,27 lei, echivalentul a peste 340.000 de euro. Procedura este împărțită în două loturi, după cum urmează:

Publicitate
  1. București Nord – Brazi Fir I și II de la km 1 + 000 – 50 + 250

Valoarea estimată fără TVA:  588.246,81 lei

  1. Brazi – Câmpina – Predeal Fir I și II de la km 50 + 250 – 141 + 000

Valoarea estimată fără TVA: 1.092.425,46 lei.

Lucrările vor consta în înlocuiri de traverse de beton TW 60 complet echipate cu prindere SKL pentru Lotul 1; schimbător T60, R300, tg 1/9, Af MTB, piese pentru aparate de cale, JIL-uri T60E1-260; T60E1,- 350 șină T60E1- 260, detensionare, sudură aluminotermică pentru Lotul 2.

Experiența similară a ofertanților se va demonstra prin prezentarea unui contract sau cumul de contracte din care să reiasă lucrări similare executate în ultimii cinci ani cu o valoare individuală/cumulată de minimum 1.092.425,46 lei. Lucrări similare acceptate: execuția de lucrări de construcții și/sau reparații infrastructură CF (linii cf) sau modernizare/reabilitare infrastructura CF (linii cf).

Valoarea garanției de participare este de 5.882,46 lei pentru Lotul 1 și 10.924,25 lei pentru Lotul 2.

Publicitate
Urmăriți Brasov.net și pe Google News
Publicitate
Publicitate
Spune-ți părerea

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate

De Interes