Eveniment
Caz şocant în judeţul Braşov. Un bărbat a murit după ce a fost muşcat de mai mulţi câini

Caz şocant în judeţul Braşov. Un bărbat de 71 ani din localitatea Roadeş a murit, muşcat fiind de o haită de câini. Tragicul eveniment a avut loc vineri dimineaţă, în jurul orei 11.30.
„La data de 20.01.2023, în jurul orei 11.30, dispeceratul Inspectoratului de Poliție Județean Brasov a fost sesizat prin apel de urgență cu privire la faptul că, pe raza localității Roades, un bărbat, in vârstă de 71 ani, ar fi fost mușcat de mai multe exemplare canine, fiind în stare inconștienta.
Ulterior, a fost declarat decesul persoanei în cauză.
Polițiști deplasaţi la fata locului au constatat că cele sesizate se confirma, la momentul actual fiind efectuate cercetări în vederea stabilirii stării de fapt și dispunerii măsurilor legale.”, a transmis IPJ Braşov.
-
Evenimentacum 3 zile
Corupţie în Poliţia Braşov. Percheziţi la 6 oameni ai legii şi două sedii de Poliţie
-
Fapt diversacum 3 zile
Ce taxă plateau pe vremuri negustorii la târgul din Piața Sfatului?
-
Fapt diversacum 3 zile
VIDEO / Imagini savuroase, la Sanctuarul Libearty din Zărnești. Doi urși au fost filmați în timp ce se jucau în zăpadă
-
Evenimentacum 3 zile
Un individ care a încercat să răpească o fetiță, pe o stradă din Sfântu Gheorghe, este căutat de poliție. Oamenii legii i-au făcut portretul robot
-
Fapt diversacum 3 zile
VIDEO / Imagini de colecţie! Cum prezenta propaganda comunistă, în 1967, deschiderea restaurantului Coliba Haiducilor din Poiana Brașov: „Specialitățile casei: vânatul și puiul fript în sabie”
-
Administrațieacum 3 zile
Pasaje noi pe Drumul Național 1, la Câmpina și Balotești. Ce alte proiecte au în plan reprezentanții CNAIR
-
Socialacum 2 zile
Motivarea instanţei pentru medicul braşovean Sorin Baloş, care a fost condamnat la închisoare cu suspendare pentru luare de mită. Judecătorii vorbesc despre „flagelul mitei”
-
Economicacum 3 zile
FOTO / Compania care ridică Sală Polivalentă din Braşov: „Utilajele și muncitorii noștri continuă munca pentru ca românii să aibă parte de cea mai modernă sală polivalentă”