Connect with us
Publicitate

Eveniment

Aglomerație pe Drumul Național 1, în a doua zi de Paște. Coloanele de mașini au început să se formeze de la intrarea în Predeal

Publicitate

Publicat

pe

Sărbătorile pascale s-au terminat, iar acum pentru zecile de mii de turiști care au petrecut minivacanța la munte urmează lungul drum spre casă. Coloane de mașini au început să se formeze pe DN 1, la intrarea în Predeal, pe sensul de mers către București, dar șoferii circulă bară la bară și pe Drumul Național 73A, dinspre Râșnov.

Publicitate

Centrul Infotrafic al Poliției Române a anunțat zonele cu trafic intens de pe Valea Prahovei.

„Traficul este intens la această oră pe DN 1 Ploiești – Brașov, astfel că s-a format coloană de la ieșirea din Predeal către centrul stațiunii Bușteni (tronsonul kilometric 139 – 132), pe sensul de mers către Capitală, precum și pe raza localității Comarnic (tronsonul kilometric 109 – 107), județul Prahova, pe același sens. Recomandăm conducătorilor auto să sporească atenția la volan și să nu se angajeze în depășirea coloanelor formate. Luați în considerare folosirea rutelor alternative, respectiv DN 1A Brașov – Cheia – Ploiești sau DN 73 Râșnov – Bran – Câmpulung”, au anunțat reprezentanții Poliției Române.

Este aglomerație infernală și pe alte șosele din țara noastră. Polițiștii de la Rutieră au semnalat valori ridicate de trafic pe sensul către Sibiu al DN 7 Râmnicu Vâlcea-Sibiu, pe raza stațiunilor Călimănești și Căciulata, județul Vâlcea.

Publicitate

Pe autostrada A2 București-Constanța, traficul rutier se desfășoară fluent, fără evenimente rutiere în desfășurare.

Urmăriți Brasov.net și pe Google News
Publicitate
Publicitate
Spune-ți părerea

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate

De Interes